Afrin’deki YPG’liler BM’den ateşkes bekliyor

Ana Sayfa » DÜNYA » Afrin’deki YPG’liler BM’den ateşkes bekliyor
Paylaş
Tarih : 25 Şubat 2018 - 17:27

TSK’nın Afrin’de yürüttüğü terör karşıtı operasyonlar, YPG’nin sonunu getirmiş olacak ki, terör örgütü ateşkes için BM’ye gözyaşı döküyor.

Suriye’nin Doğu Guta bölgesinde gerçekleştirilen rejim katliamları BM’nin dikkatini çekmiş, bölgede ateşkes ilan edilmişti. Bu durum ilk başta Suriye’nin tamamında gibi lanse edildiyse de gerçek kısa süree ortaya çıktı.

Bu durum Doğu Guta halkını bir nebze olsa mutlu etti, ancak YPG’lileri büyük üzüntüye, endişeye sevk etti.

TERÖRİSTLER AĞLIYOR

Türkiye’nin Afrin’de yürüttüğü harekat ile büyük oranda bölgedeki eli kolu kesilen ve kıskaca alındığı için zor günler geçiren teröristler, BM’nin kararıyla da beklediği cevabı alamayınca çareyi göz yaşı dökmekte buldular.

Afrin'deki YPG'liler BM'den ateşkes bekliyor

Afrtin’de ateşkes ilan edilmesi için BM’ye çağrıda bulunan PYD/PKK/YPG’li teröristler, ateşkes kararı çıakrtılması durumlarında silah anlaşma sürecinde silah bırakma sözü verdiklerini belirtiyor.

BM’YE YALVARIYORLAR

Teröristlerin yaptığı açıklamalarda BM’den medet umdukları gözlenirken, Türkiye karşısında ne kadar çaresiz kaldıkları bu açıklamalar ile gözler önüne serildi.

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin dün aldığı karar ile Suriye’de aetşkes ilan edilmesi kararının açıklanması YPG’yi umutlandırmış, sonrasında karar metninde Afrin’in yer almaması teröristleri korkuya sevk etti.

Afrin'deki YPG'liler BM'den ateşkes bekliyor

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Diyarbakır şehidi uğurlandı

Diyarbakır Dicle’de teröristlerle girilen çatışmada şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Fatih Uysal memleketi Antalya’da toprağa verildi. Diyarbakır’ın

YPG sivillerin Afrin’den çıkışını hendeklerle engelliyor

İHA’lar YPG’nin Afrin’den çıkmak isteyen sivil halkı engellediği anları ve sivillerin hendek kazmaya çalışan dozerlere müdahale

Şehit babası: Oğlumla gurur duyuyorum

Kur’an-ı Kerim’e tuzaklanmış el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit düşen Orhan Sürmen’in babası, “Kalleşlik

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz