AP iftira dolu raporuyla Türkiye’nin çekilmesini istedi

Ana Sayfa » DÜNYA » AP iftira dolu raporuyla Türkiye’nin çekilmesini istedi
Paylaş
Tarih : 15 Mart 2018 - 4:22

Türkiye’nin Zeytin Dalı Harekatı’nı durduramayanlar, Avrupa Parlamentosu’nda toplandı. Besledikleri teröristlerin yok oluşunu izleyen Avrupalılar, AP’de Türkiye’ye ‘geri çekil’ dedi.

ABD’nin oluşturduğu terör örgütlerinin, Türkiye’nin başlattığı Zeytin Dalı Harekatı’nda telef olmasını kaldıramayan Avrupalılar, yine harekete geçti. Türlü iftiralar ile Zeytin Dalı Harekatı’nın lekelemeye çalışan Avrupa Parlamentosu siyasi grupları, Türkiye’nin terör operasyonunu gündeme getirdi.

AP iftira dolu raporuyla Türkiye'nin çekilmesini istedi

ESAD’I İZLEYEN AVRUPA TÜRKİYE’YE İFTİRA ATTI

Katlettikleri Orta Doğu’yu görmezden gelerek hazırlanan raporlarda, Türkiye’nin Suriye’de çatışmalara yeni bir boyut eklediğini belirten Avrupalı yetkililer, Zeytin Dalı Harekatı’nın söz konusu ülkedeki hassas iç dengeler ve çözüm çabaları üzerinde olumsuz etki yarattığını ve ek insani kaygıların gündeme geldiğini belirtti.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin paylaştığı videolara rağmen bölgede sivil kayıpların yaşandığını ve bunlara Türkiye’nin sebep olduğu yalanını çekinmeden söyleyen siyasi gruplar, Türkiye’nin geri çekilmesini istedi.

AP iftira dolu raporuyla Türkiye'nin çekilmesini istedi

TÜRKİYE’YE GERİ ÇEKİL ÇAĞRISI YAPTILAR

Hazırlanan raporda, Suriye’de kendi halkını kimyasal silahla öldüren Esad ile Türk askerlerinin arasında olası çatışma gördüklerini ve ABD ile de artan gerilimi göz önünde bulundurduklarında da kaygı verici bir ortam görüldüğü iddia edildi.

Gerçekleri yansıtmayan uydurma sözlerle Türkiye’ye Afrin’deki askerlerini çekmesi ve ‘Suriye sorununda yapıcı rol oynaması’ çağrısında bulunuldu.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Diyarbakır şehidi uğurlandı

Diyarbakır Dicle’de teröristlerle girilen çatışmada şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Fatih Uysal memleketi Antalya’da toprağa verildi. Diyarbakır’ın

YPG sivillerin Afrin’den çıkışını hendeklerle engelliyor

İHA’lar YPG’nin Afrin’den çıkmak isteyen sivil halkı engellediği anları ve sivillerin hendek kazmaya çalışan dozerlere müdahale

Şehit babası: Oğlumla gurur duyuyorum

Kur’an-ı Kerim’e tuzaklanmış el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit düşen Orhan Sürmen’in babası, “Kalleşlik

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz