İçeriye Bakan Kim?

Ana Sayfa » Foto Galeri » İçeriye Bakan Kim?
Paylaş
Tarih : 01 Mart 2018 - 12:46

2003 Sait Faik Hikaye Armağanı kazanan Mehmet Günsür İçeriye Bakan Kim? kitabı ile Everest Yayınları’nda okurları ile buluşuyor.

 

“Sonsözü yazmak istemezdim. Sonsözü yazmak istemezdim. Bana düştü. Hikayelerdeki arkadaşlarımızı hatırlıyorum. Özlüyorum. Hatırlamaya çalışıyorum. Hikayeleri birbirine vurduğunuzda, her şeyin, nasıl birbirini tetiklediğini göreceksiniz.”

Seyhan Erözçelik

“Ressam bir yazarın kaleminden çıkabilirdi ancak bu satırlar. Yazı ile resmin birbirini çağrıştırdığı, ya da iki alan açısından aynı anda bir bakış. Öykülerinde kullandığı renkler, yazının tasvir gücünü arttırıyor.”

Doğan Hızlan

“Az kalsın, edebiyatın hasına, kuyum işine, sanatın arıtılmış, damıtılmış ‘tek’liğiyle belirlenen seçmece ürünlerine meraklı Türk okuru; kendini gizlemekte usta, çığlığını fısıltıyla yükselten, yüreğini ürkek bir serçenin göğsünde saklayan, çıraklıkta ustalaşan, ustalaştıkça da kimselere benzemeksizin bir doruğa tırmanıp bayrağını diken bir yazarı tanıma şansını bulamayacakmış.”

Füsun Akatlı

İçeriye Bakan Kim?

“Mehmet iki cümle gibi iki kitap yazdı. Onları okuyunca, bazılarındaki fazla cümleyi, sözü bağışladık. Mehmet ‘çelebi’, sanki asıl bunun için yaşamış gibi. Bazı insanların sessizliği, çoğunluğun gürültüsünü yatıştırmak içinmiş meğer.”

Haydar Ergülen

“Nicedir böyle güzel bir öykü okumamıştım. Tadı damağımda kaldı. Bilesiniz istedim.”

Ferit Edgü

İçeriye Bakan Kim?

Yazar, Mehmet Günsür

“Önce ‘Caique’ı, daha sonra ‘İçeriye Bakan Kim?’i okuduğumda, ‘sadece gözleriyle gülebilen’ bu çocuğun, benzersiz bir yazar olduğunun da ayırdına varmamam olanaksızdı.”

Hilmi Yavuz

Yazar: Mehmet Günsür

Yayınevi: Everest Yayınları

Türü: Hikâye

Baskı yılı: 2018

Dili: Türkçe

Syf: 224

Kitabı satın almak için linki tıklayın:

D&R

Kitap sayfası için iletişim: [email protected]

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Diyarbakır şehidi uğurlandı

Diyarbakır Dicle’de teröristlerle girilen çatışmada şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Fatih Uysal memleketi Antalya’da toprağa verildi. Diyarbakır’ın

YPG sivillerin Afrin’den çıkışını hendeklerle engelliyor

İHA’lar YPG’nin Afrin’den çıkmak isteyen sivil halkı engellediği anları ve sivillerin hendek kazmaya çalışan dozerlere müdahale

Şehit babası: Oğlumla gurur duyuyorum

Kur’an-ı Kerim’e tuzaklanmış el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit düşen Orhan Sürmen’in babası, “Kalleşlik

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz