Musul- Duhok kara yolu 4 yıl sonra açıldı

Ana Sayfa » DÜNYA » Musul- Duhok kara yolu 4 yıl sonra açıldı
Paylaş
Tarih : 05 Mart 2018 - 18:44

Irak’ta geçen yıl terör örgütü DEAŞ’tan kurtarılan Musul ile Duhok arasındaki kara yolu yaklaşık 4 yıl aradan sonra trafiğe açıldı.

fa

Musul- Duhok kara yolunun trafiğe açıldığını, iki vali Duhok’ta düzenledikleri ortak basın toplantısıyla duyurdu.

TİCARET CANLANACAK

Duhok Valisi Ferhat Etroşi, yolun tamamen trafiğe açılmasının her iki kentteki vatandaşlar başta olmak üzere bölge sakinlerinin hayatını kolaylaştıracağını, ayrıca Musul ve Duhok arasındaki ticaretin de canlanacağını söyledi.

Musul Valisi Nevfel Sultan Hamadi de Duhok başta olmak üzere Irak Kürt Bölgesel Yönetimi’ndeki kentlerle yeniden ticari ilişkilerin güçlenmesinin Musul halkı için iyi bir başlangıç olması temennisinde bulundu.

GÜVENLİK GEREKÇESİYLE TRAFİĞE KAPATILDI

Musul’un 10 Haziran 2014’te DEAŞ’ın eline geçmesinden sonra 50 kilometre mesafede yer alan Duhok kara yolu güvenlik gerekçesiyle trafiğe kapatılmıştı.

Irak güçleri, Musul’u geri almak için Ekim 2016’da operasyona başlamış ve Temmuz 2017’de kentin tamamen DEAŞ’tan kurtarıldığı bildirilmişti.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Diyarbakır şehidi uğurlandı

Diyarbakır Dicle’de teröristlerle girilen çatışmada şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Fatih Uysal memleketi Antalya’da toprağa verildi. Diyarbakır’ın

YPG sivillerin Afrin’den çıkışını hendeklerle engelliyor

İHA’lar YPG’nin Afrin’den çıkmak isteyen sivil halkı engellediği anları ve sivillerin hendek kazmaya çalışan dozerlere müdahale

Şehit babası: Oğlumla gurur duyuyorum

Kur’an-ı Kerim’e tuzaklanmış el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit düşen Orhan Sürmen’in babası, “Kalleşlik

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz